29.04.2021
Поділитися: 0
 • Facebook
4664

Розвиток і тренування пам’яті, уваги і логічного мислення

Із самого раннього дитинства важливо приділяти увагу всім сферам розвитку дитини. Пам’ять і увага є одними з найважливіших інтелектуальних здібностей людини, адже вони беруть участь не тільки в запам’ятовуванні інформації, а і в її сприйнятті, аналізі та низці інших розумових процесів. Тому тренувати їх необхідно ще до того, як малюк стане школярем, і займатися потрібно систематично.

розвиваємо інтелект дітей

Які навички потрібно розвивати дітям?

Зазвичай шкільна програма націлена на те, щоб навчити школяра читання, письма, математики та багатьох інших наук. Та сучасні батьки все частіше замислюються про те, як важливо розвивати не тільки ліву півкулю мозку, а й праву, яка відповідає за творчість, емоції, уяву, інтуїцію.

Всебічно розвинена людина здатна досягти більшого успіху в усіх сферах життя. Тому батьки мають дбати про те, щоб розвивати у своїх дітей такі якості, як:

 • Уміння спілкуватися з іншими людьми і розуміти правила комунікації в суспільстві.
 • Лідерство і впевненість у собі. Коли у дитини є задатки лідера і впевненість у своїх силах, вона здатна досягати поставлених цілей.
 • Тренована увага. Завдяки вмінню концентруватися на одній справі людина здатна якісно вчитися і працювати в будь-яких умовах, виконувати завдання швидше.
 • Гарна уява і просторове мислення дозволяють опанувати творчі навички, краще орієнтуватися в просторі.
 • Розвинена пам’ять. Одна з найважливіших якостей людини, що дозволяє швидко сприймати, розуміти, аналізувати і запам’ятовувати великі обсяги інформації.

тренування уваги дитини

Тренування уваги у дітей

Багатьом батькам і педагогам знайома ситуація, коли учень не здатний сконцентруватися на уроці. Він неуважний, не може вловити головну думку і всидіти на одному місці. Гіперактивним дітям складно вчитися, адже щоб зрозуміти інформацію і запам’ятати її, потрібно мати добре розвинену увагу. Саме вона є однією з базових навичок для успішного навчання в школі. Перше, що необхідно зробити мамі і татові – зайнятися самостійним тренуванням уваги у дитини за допомогою простих вправ в ігровій формі:

 • «Знайди відмінності» – дитині пропонується дві картинки, на яких вона має побачити елементи, що відрізняються.
 • «Розфарбуй за зразком» – перед очима є приклад картинки, за якою потрібно розфарбувати свою.
 • Графічні диктанти – малювання по клітинках під диктування.
 • Гра у звуки – учень має плескати в долоні в той момент, коли почує у вимовлених словах потрібний звук.

Розвиток мислення у дитини

Розвиток мислення у дітей дошкільного віку також відіграє вагому роль у подальшому. Із самого народження воно розвивається поетапно. Спочатку малюк опановує примітивні дії: тягне, відкриває, натискає, крутить, тобто розвиває наочно-дієве мислення. Йому на зміну приходить наочно-образне, яке дозволяє не тільки виконувати, а і уявляти дію. Третій етап – це словесно-логічне мислення, що є найскладнішим.

Саме добре розвинене мислення дитини дозволяє їй вільно аналізувати, порівнювати, узагальнювати, класифікувати, абстрагувати і синтезувати. Щоб розвивати мислення, також варто грати у прості, але корисні ігри.

розвиток логічного мислення дітей

Розвиток дитячої логіки

Тренування мислення і концентрації уваги, пам’яті і логіки необхідні в будь-якому віці. Логіка в цьому ряду займає не останнє місце, адже кожен з нас має вміти приймати рішення, знаходити вихід у складній ситуації, аналізувати, виконувати послідовні дії. Усе це відбувається завдяки добре розвиненій логіці.

Щоб підвищити її рівень, можна займатися з дітьми математичними задачами, головоломками, іграми, вирішенням тестів.

До найбільш дієвих і популярних можна віднести такі ігри:

 • «Знайди зайве» – пропонується ряд предметів, з яких потрібно прибрати один і пояснити, чому він зайвий.
 • «Протилежності» – малюкові пропонується багато картинок, з яких він повинен вибрати протилежні пари.
 • «Добери пару» – дитині потрібно із запропонованих картинок дібрати пари, які підходять за змістом.
 • «Остання буква» – у написаних словах необхідно змінити одну букву так, щоб вийшло нове слово.

Не варто забувати, що для отримання бажаного результату будь-які вправи необхідно виконувати систематично.